تبلیغات
English Learning

English Learning
The Best English Weblog 
نویسندگان
اسم جمع چیست؟ اسم جمع اسمی که قیافش یه فرم جمع نمی خوره. یادتون می گفتیم بعضی اسامی اینجوری جمع بسته می شند مثلا بعضی ها با تغییر حرف، بعضی با اضافه کردن پسوندی، بعضی ها هم که بی قاعده جمع بسته می شدند و ... . اما اسم جمع اسمی که ظاهرش مفرد است اما معنای جمع میده. مثلا people این که ظاهرا چیزی که نشانه جمع باشه نداره اما معناش جمع است. سوال این دوست عزیز این بود که people قابل شمارش است یا غیر قابل شمارش.

اول خدمتتون بگم که اسم جمع به چندتا اسم تو کتابهای دستور بیان شده. مثل: Collective Noun ,Group Noun, Plural Noun .این تا اینجا. حالا بریم سراغ کاربردش. دو جور می شه به این اسامی نگاه کرد: اول- یکی اینکه بیایم و اونها را یک واحد در نظر بگیریم. مثلا بگیم  family  می شه نهاد خانواده. یا اینکه government  را نهاد دولت ر نظر بگیریم یعنی به عنوان یک واحد مجزا و جدا. دوم- اینجوری بهش نگاه کنیم که مثلا با گفتن کلمه family   اعضای خانواده برای ما تداعی بشه یا با گفتن government اعضای دولت یا همون آدمهای تشکیل دهند اون مد نظرمون باشه.

اینکه ما چطوری به اون کلمه نگاه کنیم، تو معنا و به دنبال اون تو دستور و ساختار جمله تاثیر می زاره. به این چند تا مثال دقت کنید:

My firm was founded last year.

My firm are wonderful. They do all they can for me.

تو جمله اول firm  را به عنوان یک نهاد ، یه واحد در نظر می گیریم. بنابراین فعلش هم مفرد اومده was . این یکی را می شه جمع بست  می شه گفت         a family / two families/ the family

اما جمله دوم را نگاه کنید: می گه اعضای شرکنت من آدمهای عجیبی هستند. ببینید هم فعل are  داریم و هم ضمیر  they . اینجا دیگه به تک تک اعضای اون جمع اشاره کردیم واسه همین هم فعلمون جمع اومده.

امیدوارم تا اینجا متوجه منظورم شده باشید.

My family have decided to move to Barare. They think it is a better place.

The average Iranian family has 5 members.

باز هم مثه مثال قبلی. پس گفتیم که فرم جمع را وقتی بکار می بریم که اون گروه و ... را متشکل از افراد جداگانه ای در نظر بگیریم که هر کدام داره کار خودش را می کنه. اینجا چون منظورمون افراد تو اون گروه است اگر خواستیم ربط بدیم جمله را از ضمیر موصولی who استفاده می کنیم. اما اگر همان واحد در نظر بگیریم چون که دیگه منظورمون آدمهای تو گروه نیست از ضمیر موصولی which   استفاده می کنیم. مثال:

The government who are helping producers….

The government which is elected by people, …

در ادامه لیستی کامل از اسامی با این شرایط براتون قرار می دم. تا دمی دیگر یا حق.

council              association        class                 audience           club                  college              committee         club                  community        company           crowd               department       enemy              family               group                government       group               jury                   orchestra           staff                  school               team                 university


طبقه بندی: گرامر، 
[ پنجشنبه 26 آذر 1388 ] [ 01:21 ق.ظ ] [ Minoo S ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب